Czym jest BHP?

BHP, czyli skrót idący za każdym z nas niemal od najniższego szczebla edukacji, czyli Bezpieczeństwo i Higiena Pracy. Jest to wyraz zdroworozsądkowego podejścia do pracy oraz nauki, a jednocześnie wymóg, który narzuca na nas prawo pracy.

BHP to nic innego, jak zachowanie niezbędnego bezpieczeństwa podczas wykonywania danej pracy. Poziom zabezpieczenia jest zależny od formy wykonywanej pracy oraz odpowiedzialności, jaka spoczywa na pracowniku. Co innego będzie dotyczyć pracownika biurowego, spawacza czy członka kadry zarządzającej, dlatego niezbędna dla każdego pracodawcy jest odpowiednia wiedza w tym zakresie.

Co w sytuacji, gdy pracodawca nie ma tej wiedzy lub ma firmę, która jest bardzo rozbudowana i na różnych poziomach występują różne potrzeby zabezpieczenia miejsca pracy?

INWESTOR-BHP.PL – SZKOLENIA I OBSŁUGA BHP W ELBLĄGU.

Warto wówczas skorzystać z usług specjalisty z zakresu BHP, który posiada niezbędną wiedzę, aby miejsce pracy było odpowiednio zabezpieczone, pracownik znał swoje obowiązki oraz podstawy BHP.

Formy współpracy z inspektorem BHP są różne, mogą ograniczać się do pojedynczych usług, tj. szkolenia wstępne, okresowe, oceny ryzyka zawodowego czy audyty zakładu pracy.

Jeżeli rotacja w firmie jest duża, a także stale rozbudowana infrastruktura firmy, to ilość pojedynczych usług będzie spora, a co za tym idzie, istnieje ryzyko przeoczenia któregoś elementu. Warto wówczas skorzystać z kompleksowej obsługi zakładu pracy, która jest niczym innym, jak stałym zatrudnieniem zewnętrznego inspektora BHP, który będzie na bieżąco kontrolował sytuację w firmie.

BHP – KOMPLEKSOWA OBSŁUGA BHP W ELBLĄGU.

Czy BHP to tylko „pusty” papierek?

Nic bardziej mylnego, ale większość pracodawców w ten sposób do tego podchodzi – byle mieć papier, że pracownik został przeszkolony, a obiekt odpowiednio skontrolowany.

Bezpieczeństwo pracownika to podstawa!

Odpowiednie zabezpieczenie podczas wykonywania pracy to nie tylko ochrona, ale jednocześnie zachowanie odpowiedniego tempa pracy, ponieważ pracownik ma niezbędne narzędzie, aby bezpiecznie i nieprzerwanie wykonywać swoją pracę.

Odpowiednie oznaczenia.

Wyjścia ewakuacyjne, kierunki ewakuacji, gaśnice czy apteczka to elementy, które są oznaczane na specjalnych tabliczkach, dzięki czemu bez problemu jesteśmy w stanie zlokalizować ważne dla nas lokacje.

BHP, A PRACODAWCA.

Pracodawca może również zostać po odpowiednim przeszkoleniu inspektorem BHP, jednak kontrola nad BHP w firmie oraz ciągłością jej pracy, bardzo często nie idzie w parze.

Warto skorzystać z usług specjalisty.